PODZIĘKOWANIE Z MARANY

Marana, 19 kwietnia 2022

DRODZY PRZYJACIELE
Właśnie podarowaliście nam szczęśliwą Wielkanoc. Pospiesznie przesyłamy Wam, choć sporo spóźnione, ale przepełnione wdzięcznością i bardzo gorące życzenia: aby zmartwychwstały Chrystus udzielił Wam w obfitości swojej łaski, której wszyscy bardzo potrzebujemy.
Tak, tysiąckrotne dzięki, bo wywiercenie otworu i wybudowanie studni głębinowej, z całą strukturą pompowo-wodociągową zasilaną energią słoneczną, stało się rzeczywistością. Już mamy wodę, która wyśmienicie smakuje, doskonale gasi pragnienie. Dzięki Waszej wspaniałej pomocy mamy czystą, źródlaną wodę nie tylko do picia i gotowania, ale także dla celów higienicznych, tak bardzo ważnych w naszym środowisku, tj. przy pielęgnacji pacjentów chorych na trąd. Woda, ale ta naprawdę czysta i zdrowa, źródlana, jest bardzo, ale to bardzo istotna przy pracy pielęgnacyjnej. Jest ona także bardzo ważna dla naszych pensjonariuszy, mieszkańców ośrodka w Maranie wybudowanego przez Waszego Wspaniałego Rodaka, bł. Ojca Jana Beyzyma.
Wszyscy, cała wspólnota sióstr i wszyscy mieszkańcy Marany, jesteśmy bardzo wdzięczni za wodę, którą otrzymaliśmy z tego odwiertu. Wszyscy jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ten wspaniały i cenny dar. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarnością wsparli nasz projekt, przekazując nam swoje oszczędności, oraz tym wszystkim, którzy przeprowadzali akcję zbierania potrzebnych funduszy. Dzięki Waszej pracy i hojności nasze pragnienia zostały spełnione.
Dzisiaj cieszymy się wszyscy razem i pragniemy, aby nasza radość była także Waszą, bo przyczyniliście się do zrobienia czegoś wspaniałego i jednocześnie tak bardzo nam potrzebnego – mamy dostęp do czystej wody pitnej.
Jeszcze raz tysiąckrotne dzięki.
Bogu Najwyższemu niech będą dzięki, a Jego łaska niech będzie z Wami.

Pamiętające o Was w modlitwie

S. Berthine Rasoanasolo SJC, siostra ekonomka
S. Katarzyna Ratalata SJC, przełożona wspolnoty

Posted in Polski.