ZAKOŃCZENIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO POLSKI SAMARYTANIN – BŁ. JAN BEYZYM

TO BYŁ DZIEŃ OJCA BEYZYMA W KRAKOWIE

To był dobry dzień! Najpierw droga do Krakowa, aby w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy relikwiach bł. Ojca Jana Beyzyma, modlić się o jego kanonizację. Później krótki spacer i rozświetlony wiosennym słońcem Salon Radziwiłłowski. Było nam razem bardzo dobrze: laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Polski Samarytanin – Ojciec Jan Beyzym” oraz ich opiekunowie merytoryczni, rodzice, przedstawiciele organizatorów. Szybko okazało się, że łączy nas bardzo wiele, mimo różnicy wieku i doświadczeń. Wszyscy poznaliśmy bliżej życie i działania Ojca Beyzyma i chyba to On czuwał nad nami w tym dniu…

Do dalekiego Madagaskaru – miejsca posługiwania bohatera konkursu – przeniosła nas gawęda ojca Czesława H. Tomaszewskiego, misjonarza, który obrazowo przedstawił codzienność afrykańskiego ucznia. Ojciec Czesław, który wiele lat pracował na Czerwonej Wyspie i jest w stałym kontakcie z misjonarzami dzięki biuletynowi „Misyjnym Szlakiem”, dokładnie zna wyzwania pracy misjonarza wśród ubogich i często pozbawionych nadziei mieszkańców Madagaskaru.

Z Afryki wróciliśmy jednak do Krakowa, aby z wielką radością po krótkiej prezentacji przypominającej kolejne etapy konkursu ogłosić wyniki. Wyczekiwany, zwłaszcza przez najmłodszych, czas gratulacji oraz wręczania dyplomów i nagród przebiegał w rodzinnej atmosferze. Dodatkową pamiątką po spotkaniu z Ojcem Beyzymem będą także dyplomy, bo zostały przygotowane z wykorzystaniem fotografii ramy wyrzeźbionej przez Misjonarza. Były także wspólne fotografie, a uśmiechy na twarzach dzieci oraz dobre słowa dorosłych pozwalają mieć nadzieję, że było warto!

Gala laureatów, podobnie jak rok wcześniej podczas rozdania nagród zwycięzcom konkursu plastycznego, odbyła się w salach Fundacji „Zawsze Warto”. Serdecznie dziękujemy!

Marta Janeczek

LAUREACI KONKURSU W KATEGORII GIMNAZJA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

JAK ZWYKŁY CZŁOWIEK DOSŁOWNIE ZREALIZOWAŁ EWANGELICZNY IDEAŁ
Anna Kordaszewska
Pierwsza nagroda. Zobacz ...
ŻOŁNIERZ
Jakub Szlachcic
Pierwsza nagroda. Zobacz ...
Posted in Polski.