ŻYCZENIA WIELKANOCNE ORAZ PODZIĘKOWANIE Z WIOSKI TRĘDOWATYCH ANTANANIVO

Port-Bergé, Wielkanoc, 3 kwietnia 2018

Drodzy Przyjaciele Misji,

witam Was i tropikalnie pozdrawiam. Ufam, że Święta Wielkanocne minęły nam wszystkim szczęśliwie i że były czasem błogosławionym oraz umocnieniem w wierze i nadziei. Teraz dopiero znajduję czas, aby odpisywać i przesyłać życzenia. Ponieważ jesteśmy jeszcze w Oktawie Wielkanocy i czas wielkanocny jest dość długi, więc niech radosne „Alleluja!” rozbrzmiewa w naszych sercach, a święto Bożego Miłosierdzia pobudza nas do zaufania Temu, który jest Miłością i Miłosierdziem i który wzywa nas, byśmy stawali się miłosierni. Właśnie włączenie się w dzieło misyjne Kościoła jest odpowiedzią na apel Jezusa Chrystusa, Misjonarza Ojca Miłosierdzia. I za to wszystko, co Wy robicie dla Misji i misjonarzy, składam Wam, tym staropolskim zwyczajem, serdeczne Bóg zapłać.

PODZIĘKOWANIE

Dziękuję Wam za spontaniczną odpowiedź na moją prośbę o wsparcie na budowę kaplicy pod wezwaniem bł. Ojca Jana Beyzyma, Apostoła Trędowatych na Madagaskarze, prośbę przekazaną przez Ojca Tomaszewskiego, jezuitę z Krakowa i propagatora kultu bł. Ojca Jana Beyzyma. Oddźwięk był duży, bo nawet nasi Rodacy z Polonii kanadyjskiej zainteresowali się tą propozycją i włączyli się w pomoc. To wszystko jest ważne, szlachetne, a nas, misjonarzy, zachęca do tego, by nie ustawać w drodze, w pracy i w gorliwości głoszenia Dobrej Nowiny nie tylko słowem, ale także czynem. Cieszę się, że razem z Wami, Rodakami, jak bł. Ojciec Jan Beyzym w swoim czasie budował leprozorium w Maranie na Madagaskarze, tak dzięki pomocy Rodaków my teraz chcemy kontynuować jego misję i szerzyć jego kult tu, na Czerwonej Wyspie, wśród sympatycznych jej mieszkańców - Malgaszów.

Pora deszczowa u nas, na północy wyspy, prawie się kończy, a więc czas na rozpoczęcie budowy kaplicy, a o tym będę informował na bieżąco.

Razem z całą wioską trędowatych dziękujemy Wam tropikalnie i radośnie, co w języku malgaskim brzmi: „Misaotra Tompoko, misaotra betsaka!”. A dla znających francuski: „Que Dieu vous benisse et donne en plus!”. Czym możemy się Wam odwdzięczyć za Waszą dobroć serca?
Zapewniamy o modlitewnej pamięci i życzymy wszystkiego dobrego na każdy następny dzień. Już teraz zapraszamy też na poświęcenie kaplicy i odwiedziny nas na Czerwonej Wyspie.

Ks. Henryk Sawarski

z sympatycznymi Malgaszami

Posted in Podziekowanie, Wioska trędowatych.